Eva Nedomová

Náměstí 13/15, Nový Svit
Velké Meziříčí
59401
603 889 717
eva.darky@seznam.cz

JIN JÓGA

06.09.2016 18:26

JIN JOGA

Jinová jóga se v dnešní době stává stále více populární a má již své místo mezi tradičnými jangovými styly jógy. Cvičení v těchto stylech jsou vykonávána aktivně a intenzivně - ohniskem jsou svaly.  Při jin józe se cvičí naopak pasivně a zcela bez síly. Jin jóga oslovuje jinové části těla - kosti, klouby, šlachy, pojivovou tkáň a především fascie tichým, klidným přijetím. Jakmile zaujmeme bezpečnou a vyváženou pozici, můžeme uvolnit svaly v oblasti, s níž daná pozice pracuje. V pozicích zůstáváme 3 - 7 minut. Delším udržováním pozic dochází k harmonizaci proudění energie. Vyvážené proudění je důležité pro udržení tělesného, duševního i spirituálního zdraví.

Většina pozic v jin józe se provádí v sedě nebo v leže. Soustředíme se na oblast mezi koleny a hrudní páteří.Využíváme působení gravitace a v pozici necháme naše tělo dosáhnout takovou hranici, která je pro
tělo příjemná, ale zároveň cítíme snesitelný tah, případně tlak na tkáně. V jinové joze hojně využíváme různé pomůcky - bločky, bolstery,deky.Ty nám umožní v dané pozici vypodložit různé části těla a tím snížit případné napětí a dosáhnout tak většího uvolnění, relaxace a cítit se pohodlně.

Jinová joga je vhodná pro každého, kdo umí respektovat vlastní hranice. Velmi vhodná je pro všechny, kdo mají sedavé zaměstnání - velmi pomáhá při uvolnění spodní část zad, též pro běžce - velmi efektivně se věnuje
kyčelním kloubům. Působí proti snižování pohyblivosti kloubů při stárnutí.

Jinová joga nekonkuruje ostatním stylům jogy, nýbrž tvoří jejich doplněk. Když chceme nalézt svůj střed, potřebujeme jin i jang, vyváženost a harmonii.

Pokud se chcete o jinové joze dozvědět něco víc, zkuste ji vyzkoušet!

Těším se na vás vždy v pátek v 18,00hod.

Namasté. Eva