Naše lekce

Ve studiu nabízíme tyto pravidelné lekce:

Potěší mě, když na jógové cestě budu moci být vašim průvodcem...

JEMNÁ JÓGA


Lekce probíhá v pomalejším plynulém tempu, je zaměřená na posílení, protažení a uvolnění svalů celého těla. Podporuje správné držení těla, uvolňuje klouby i páteř. Dodá energii, harmonizuje tělo i dech.

Lekce je vhodná pro klienty se základními znalostmi ásan.

JÓGA PRO ZAČÁTEČNÍKY


Ucelený kurz 12 lekcí, krok za krokem vysvětluje základy správného jógového dýchání, zdravé provedení jednotlivých ásan (pozic), vede k respektování vlastního těla, uvolnění, relaxaci.

JIN JÓGA


Je považována za praxi klidné síly. Působí na uvolňování fascií, šlach a kloubů, především ve spodní části těla (kyčle, pánev, páteř).
Jin jóga má specifické pozice s dlouhými výdržemi (2-5 minut). Pracuje s energetickými dráhami těla (meridiánami), uvolňuje případné bloky a obnovuje proudění životodárné energie.

Vhodné pro hlubokou relaxaci a ponoření se do sebe.

Není třeba předchozí znalost jógových pozic.

JÓGA PRO TĚHOTNÉ


Lekce jsou určeny těhotným ženám od 15. týdne těhotenství až do porodu (po předchozí konzultaci s lékařem).

Není nutné, aby ženy měly předchozí zkušenosti s jógou. V lekcích se naučí správnému dýchání, jednoduché cviky působí preventivně proti otokům rukou a nohou, bolestem zad a šíje. Zbavuje těhotné napětí a stresu, udržuje je v dobré kondici psychické i fyzické.

Důležitým cílem je také naučit nastávající maminky respektovat a vnímat potřeby svého těla i děťátka, relaxovat a odpočívat.


HRAVÁ JÓGA PRO DĚTI (3 - 7 let)


Hravá jóga pro děti (3-7 let) - při hrách na zvířata, rostliny či předměty jsou děti motivovány ke střídání dynamičtější a klidnější aktivity. Cílem je radost z pohybu, uvědomování si svého těla a pocitů, získávání řady zkušeností a schopnosti udržet pozornost. V lekcích je používáno hodně pomůcek, abychom udrželi pozornost malých dětí. Podložky na zem zapůjčíme. (bez rezervačního systému)

Lekce vedené lektorkou Lídou Šabackou. 

JÓGA PRO ZDRAVÁ ZÁDA


Ať už to jsou důsledky sedavého zaměstnání nebo jedvvvvvvvnostranného zatížení při sportu, bolesti v zádech občas provvvvázejí každého z nás. Lepší než se s bolestí ve svém životě smvvvviřovat, je aktivně proti ní bojovat. Jóga celkově kladně působí na pohybový aparát, lekce pro zdravá záda jsou na tuto oblast přímo zaměřena.

Během lekce procvičíte a protáhnete ramena, hrudník a bedra. Krásně uvolníte a posílíte tuto problematickou oblast. 


FLOW JÓGA


Dynamická lekce plynoucí "na vlně dechu". Vědomým jógovým pohybem propojeným s dechem komplexně posílíte a protáhnete vaše tělo, získáte flexibilitu a detoxikujete organismus. Pocítíte skvělé ozdravné účinky na veškeré systémy ve vašem těle .

Určené pro pokročilejší klienty.

INDIVIDUÁLNÍ LEKCE

Kromě "klasických lekcí" pro veřejnost nabízím i Individuální lekce, sestavené na míru.

Individuální lekce jsou vhodné pro jednotlivce nebo malé skupiny 2 - 3 osob v případě:


  • že nemáte ještě jógovou zkušenost a rádi by jste si nejprve osvojili základy a postupně se připojili ke skupinovým lekcím
  • řešení individuálního zdravotního problému klienta
  • k cílené korekci držení těla a dýchání
  • k důkladnější výuce jógových cviků, dechových a relaxačních technik
  • že preferujete osobnější přístup nebo vám nevyhovuje čas skupinových lekcí
  • ke konzultacím a podpoře domácí praxe


Cena za 60 minut je 300,- Kč 

SM SYSTÉM


Využití cvičení spirální stabilizace je vhodné pro lidi s bolestí zad, hlavy a kloubů. Výborných výsledků je dosaženo např. při korekci skoliózy páteře. Naučím vás správné provedení cviků s elastickým lanem, které pak provádíte sami doma (minimálně 15 min. denně).

Toto se provádí pouze jako INDIVIDUÁLNÍ LEKCE.

JÓGA NEJEN PRO SENIORY

Jóga nejen pro seniory - se zvyšujícím se věkem důležitost cvičení roste. Cílem lekcí je zvýšení mobility a stability, naučení se pohybových vzorců pro aktivaci svalstva celého trupu. Zaměříme se nejen na tělo, ale i na dech a mysl. (bez rezervačního systému)

Lekce vedené lektorkou Lídou Šabackou.